Dräktspänne 1700-talets slut
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
800 SEK
DRÄKTSPÄNNE, 1700-talets slut, troligen lågkaratigt silver, dekor med blommor och bladverk, längd ca 14.8 cm, vikt ca 43.9 g
Åldersrelaterat slitage. Saknar märkning/ stämplar. Åldre baksidig gravyr.
722313
2020-01-19