Dräktspänne 1700-talets slut

Dräktspänne 1700-talets slut
Dräktspänne 1700-talets slut
Dräktspänne 1700-talets slut
Dräktspänne 1700-talets slut
Dräktspänne 1700-talets slut
Dräktspänne 1700-talets slut

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

DRÄKTSPÄNNE, 1700-talets slut, troligen lågkaratigt silver, dekor med blommor och bladverk, längd ca 14.8 cm, vikt ca 43.9 g

Åldersrelaterat slitage. Saknar märkning/ stämplar. Åldre baksidig gravyr.

722313

2020-01-19