Spegel med konsolbord

Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

14 000 SEK

SPEGEL med KONSOLBORD, empire, 1800-talets början, ornamentik dekor, delvis träskuren, delvis i pastellage, bronserade och förgyllda, spegel krönt med dekor, konsolbord med marmorskiva och lyrformation, konsolbordets höjd ca 84, 47x36 cm spegelns höjd ca 180x83 cm

Slitage, ställvis förlust av bronsering och dekorelementer, torrsprickor, märken, repor, renovering, komplettering

722315

2020-01-15