Taklampa jugend
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets början, jugend, koppar med hamrad dekor, överdelen med dekor av vindruvsklasar samt genombruten för fäste av glödlampor, livet med 4 kartuscher innehållandes varsin matscen, botten med innefattade hjärtan i röd emalj, signerad, höjd ca 66 cm
Senare skruvar
722414
2020-01-31