Taklampa jugend

Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend
Taklampa jugend

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TAKLAMPA, 1900-talets början, jugend, koppar med hamrad dekor, överdelen med dekor av vindruvsklasar samt genombruten för fäste av glödlampor, livet med 4 kartuscher innehållandes varsin matscen, botten med innefattade hjärtan i röd emalj, signerad, höjd ca 66 cm

Senare skruvar

722414

2020-01-31