Lockurna

Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna
Lockurna

Klubbat för:

700 SEK

1 500 SEK

LOCKURNA, Kina, 1800-tal, deokr av blomster i underblå glasyr, lockknopp i form av fohund, diameter 21 cm, höjd 22 cm

Åldersrelaterat slitage med mindre glasyrbortfall och mindre avslag på knopp

722449

2020-01-26