Vaser Ulrica Hydman Vallien och Bengt Edenfalk

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018) och BENGT EDENFALK (1924-2016), vaser, 2 st, Kosta Boda 1980-tal, vasen av Ulrica Hydman ur serien Jade med spräcklig dekor i grönt och brungrått, signerad KOSTA BODA JADE Ulrica HV 310884010, vasen av Bengt Edenfalk med dekor av spiralvridna ränder i violett mot rosa fond, signerad Kosta 48364 Edenfalk, höjd 12 respektive 26 cm

722499

2020-01-15