Stolar 1800-tal Lindome
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 6 st, tidigt 1800-tal, gustavianska, lindomearbeten, al med skuren dekor av bl a pärlstav och fleuroner, stoppade texitklädda sitsar, målade i grått, sitthöjd ca 45 cm
Åldersrelaterat slitage/patina, delvis renoverade och kompletterade, senare klädsel
722518
2020-01-15