Stolar 1800-tal Lindome

Stolar 1800-tal Lindome
Stolar 1800-tal Lindome
Stolar 1800-tal Lindome
Stolar 1800-tal Lindome
Stolar 1800-tal Lindome
Stolar 1800-tal Lindome
Stolar 1800-tal Lindome
Stolar 1800-tal Lindome
Stolar 1800-tal Lindome
Stolar 1800-tal Lindome

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STOLAR, 6 st, tidigt 1800-tal, gustavianska, lindomearbeten, al med skuren dekor av bl a pärlstav och fleuroner, stoppade texitklädda sitsar, målade i grått, sitthöjd ca 45 cm

Åldersrelaterat slitage/patina, delvis renoverade och kompletterade, senare klädsel

722518

2020-01-15