Ett par WMF-kandelabrar från 1910-talet
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 000 SEK
WMF / WURTEMBURGISCHE METALLWARENFABRIK, kandelabrar, ett par, Tyskland, 1910-tal, mässing, kannelerade skaft, dekor av bårder och stiliserade växter, vardera med två ljuspipor, höjd 36 cm
Slitage, fläckar, en med bristning
722583
2020-01-26