Ett par WMF-kandelabrar från 1910-talet

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

WMF / WURTEMBURGISCHE METALLWARENFABRIK, kandelabrar, ett par, Tyskland, 1910-tal, mässing, kannelerade skaft, dekor av bårder och stiliserade växter, vardera med två ljuspipor, höjd 36 cm

Slitage, fläckar, en med bristning

722583

2020-01-26