Kontglas designad av Kaj Franck

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

250 EUR

KAJ FRANCK, GLASSKULPTUR. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö, tidigt 1950-tal, klart glas, slöja med små bubblor, längd 21,3 cm, bredd 16,3, höjd 4,5 cm.

722637

2020-01-16