Ljuskrona
Klubbat för:
5 600 SEK
6 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talet första hälft sk Maria Theresia-modell, 12-armad, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, diameter ca 88, total höjd 124 cm
Nagg och dekordelar saknas, tidigare elektrifierade ljuspipor, en ljuspipa avvikande
722707
2020-01-17