Baljfåtölj sengustaviansk

Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk
Baljfåtölj sengustaviansk

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk, 1800-tal, delvis skuren dekor samt pastellage, karmar med lejonhuvuden, sabelformade bakben, sits och ryggbricka klädda med textil, sitthöjd ca 43 cm

Skador: Slitage, renoverad, senare klädsel och sadelgjord, senare förstärkningar

722710

2020-01-15