Kandelabrar 1800-tal
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, s ka äkta par, 1800-tal, Frankrike, förgylld och delvis patinerad brons, dekor av putti uppbärandes blomsterrankor med knoppar och ljuspipor i form av blommor, kolonnformade socklar i vit marmor med dekor och montage av förgylld brons, höjd ca 45,5 cm
Ljusarmar med lagningar
722733
2020-01-16