Kandelabrar 1800-tal

Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal
Kandelabrar 1800-tal

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, s ka äkta par, 1800-tal, Frankrike, förgylld och delvis patinerad brons, dekor av putti uppbärandes blomsterrankor med knoppar och ljuspipor i form av blommor, kolonnformade socklar i vit marmor med dekor och montage av förgylld brons, höjd ca 45,5 cm

Ljusarmar med lagningar

722733

2020-01-16