Percival Lafer fåtöljer
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PERCIVAL LAFER, fåtöljer, ett par, MP Lafer, Brasilien, 1960/70-tal, underrede i palisander med sitsar i stoppat klätt läder, vilande på medar i metall, sitthöjd 37 cm
Bruksslitage patina kring skinnklädsel, Mindre sprickbildning vid underedevid vid fästning av skruvarna
722762
2020-01-15