Percival Lafer fåtöljer

Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer
Percival Lafer fåtöljer

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

PERCIVAL LAFER, fåtöljer, ett par, MP Lafer, Brasilien, 1960/70-tal, underrede i palisander med sitsar i stoppat klätt läder, vilande på medar i metall, sitthöjd 37 cm

Bruksslitage patina kring skinnklädsel, Mindre sprickbildning vid underedevid vid fästning av skruvarna

722762

2020-01-15