Glasservis 16 st Gunnar Cyrén Orrefors

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR CYREN (1931-2013), 16 st, "Helena", glasservis, Orrefors, optikblåsta med vågiga väggar, formgivningsår 1977, bestående av: 10 champagnestrutar samt 6 snapsglas, höjd ca 19 samt 17,5 cm

Slitage, mikronagg förekommer

722889

2020-01-16