Glasservis 16 st Gunnar Cyrén Orrefors
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR CYREN (1931-2013), 16 st, "Helena", glasservis, Orrefors, optikblåsta med vågiga väggar, formgivningsår 1977, bestående av: 10 champagnestrutar samt 6 snapsglas, höjd ca 19 samt 17,5 cm
Slitage, mikronagg förekommer
722889
2020-01-16