Samekniv av Rolf Viksten

Samekniv av Rolf Viksten
Samekniv av Rolf Viksten
Samekniv av Rolf Viksten
Samekniv av Rolf Viksten
Samekniv av Rolf Viksten
Samekniv av Rolf Viksten
Samekniv av Rolf Viksten
Samekniv av Rolf Viksten

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROLF VIKSTEN, halvhornskniv, monogramsignerad samt daterad RV 1/5-89, skaft i renhorn samt masurbjörk, blad märkt RB, slida läder samt i renhorn med graverad dekor i sydsamisk stil, längd ca 18 cm

Smärre slitage, tydligt klick

722892

2020-01-16