Bricka och bägare Judaica
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRICKA, BÄGARE 6 st., silver, 1900-talets andra hälft, brickan stämplad Hazorfim, bägare Zadok, Israel, med dekor av ametister, gröna agater och karneoler, brickans mått ca 24,5x12,5 cm, bägarnas höjd ca 7,7 cm, total vikt ca 289 g
Smärre slitage
723047
2020-01-18