Bricka och bägare Judaica

Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica
Bricka och bägare Judaica

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRICKA, BÄGARE 6 st., silver, 1900-talets andra hälft, brickan stämplad Hazorfim, bägare Zadok, Israel, med dekor av ametister, gröna agater och karneoler, brickans mått ca 24,5x12,5 cm, bägarnas höjd ca 7,7 cm, total vikt ca 289 g

Smärre slitage

723047

2020-01-18