Industrilampor

Industrilampor
Industrilampor
Industrilampor
Industrilampor
Industrilampor
Industrilampor
Industrilampor
Industrilampor

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

INDUSTRILAMPOR, 1 par, märkta Reflecto-Lux, 1900-talets andra hälft, metallskärmar emaljerade i svart med vit insida, gummisladdar, upphängning med stålvajer, höjd ca 32 cm, sladdlängd ca 3-5 m

PROVENIENS: Spårvägsmuseet i Stockholm

Ingår i temaauktionen "Belysning"

Bruksslitage, sladdlängder kan variera, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

723052

2020-01-29