Arne Jacobsen Sjuan stolar
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, Sjuan/3107, (3) stolar, formpressat sittskal av laminerad teak, textilklädd sits, ben i förkromade stålrör, 1900-talets senare del, Fritz Hansen, Danmark, sitthöjd ca 45 cm
Kraftigt slitage, ben med korrosion
723403
2020-01-29