Arne Jacobsen Sjuan stolar

Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar
Arne Jacobsen Sjuan stolar

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARNE JACOBSEN, Sjuan/3107, (3) stolar, formpressat sittskal av laminerad teak, textilklädd sits, ben i förkromade stålrör, 1900-talets senare del, Fritz Hansen, Danmark, sitthöjd ca 45 cm

Kraftigt slitage, ben med korrosion

723403

2020-01-29