Bruno Mathsson fåtöljer Karin 1 par

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Karin", fåtöljer, 1 par, Dux, 1970-/80-tal, underrede av förkromade stålrör på hjulfötter, djuphäftade dynor och armstödskuddar i brunt skinn, sitthöjd ca 36 cm

Dynor i skinn med kraftigt slitage, fläckar, läder som har brustit

723511

2020-01-18