Edvin Öhrström "Gondoljären"

Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström
Edvin Öhrström

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM, vas, "Gondoljären", ariel, glas, Orrefors, troligen 1965, signerad "ORREFORS ariel Nr 512 O (?) Edvin Öhrström", diameter ca 12 cm, höjd ca 17 cm

Repor på undersida

723513

2020-01-19