Golvur

Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BIRGER EKMAN, tillskrivet, golvur, Mjölby Intarsia, 1940-tal, delvis fanerat med alm, intarsiadekor av figurscener, skåpsdörr med bakomliggande hyllinredning, bredd 37 cm, djup 20,5 cm, höjd 176 cm.

Slitage, fanerskador, krackelyr.

723555

2020-01-24