Skål Kina Kanton
Klubbat för:
1 200 SEK
2 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, dekor av reserver med figurscener samt blommor och fåglar i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 47,5 cm, höjd ca 16 cm
Genomgående spricka runt livet, smärre slitage
723586
2020-01-19