Spegellampett
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGELLAMPETT, empire, 1800-talets första hälft, bronserad och förgylld, för två ljus, rektangulär form med bladdekor, genombrutet krön med lyra, längd 60 cm, höjd 71 cm.
Senare ytbehandling, sprickor, lagningar, renoverad och kompletterad, borrade hål efter tidigare upphägning.
723764
2020-01-27