Spegellampett

Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett
Spegellampett

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGELLAMPETT, empire, 1800-talets första hälft, bronserad och förgylld, för två ljus, rektangulär form med bladdekor, genombrutet krön med lyra, längd 60 cm, höjd 71 cm.

Senare ytbehandling, sprickor, lagningar, renoverad och kompletterad, borrade hål efter tidigare upphägning.

723764

2020-01-27