Glas & flaskor 3 delar

Glas & flaskor 3 delar
Glas & flaskor 3 delar
Glas & flaskor 3 delar
Glas & flaskor 3 delar
Glas & flaskor 3 delar
Glas & flaskor 3 delar

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GLAS & FLASKOR, 3 delar, Tyskland, 1700- / tidigt 1800-tal, glas med Schauenburg-Holsteins vapensköld, diameter 7 cm höjd 11 cm, flaska märkt "Vivat der König von Preußen 1802" och Fredrik Wilhelm II monogram, höjd 13,5 cm, flaska med dekokr av dam, propp i tenn, höjd 15 cm

Åldersrelaterat slitage, en flaska med avslag på mynnig, propp med skador

723781

2020-01-27