Vas Berndt Friberg

Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg
Vas Berndt Friberg

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas samt skål, Gustavsberg, stengods, blå harpälsglasyr, signerade Friberg, höjd på vas ca 18, diamater på fat 11,5 cm

Smärre slitage

723861

2020-01-20