Tekannor och skål Kina

Tekannor och skål Kina
Tekannor och skål Kina
Tekannor och skål Kina
Tekannor och skål Kina
Tekannor och skål Kina
Tekannor och skål Kina
Tekannor och skål Kina
Tekannor och skål Kina

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNOR, SKÅL, 3 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor, höjd ca 6-10, skålens diameter ca 17 cm

Nagg, slitage

723960

2020-01-21