Johan Martin Berg Göteborg

Johan Martin Berg Göteborg
Johan Martin Berg Göteborg
Johan Martin Berg Göteborg
Johan Martin Berg Göteborg
Johan Martin Berg Göteborg
Johan Martin Berg Göteborg

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPEGEL, empire, Johan Martin Berg, Göteborg (ca1772-1852), med Göteborgs hallstämpel, bronserade och förgylld, delvis blåmålad botten, tympanonkrön, bredd 52 cm, höjd 93 cm.

Saknar glas, skador, slitage, inristat nummer på baksidan, senare ytbehandling.

723964

2020-01-27