Berndt Friberg skålar Gustavsverg

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skålar, 2 st., stengods, Gustavsverg, signerade Friberg och med studiohanden, höjd ca 4,5-5, diameter 8-9 cm

Nagg, en med tuschtext på fotringen

723995

2020-01-20