Gustaf Abraham Piper gouacher

Gustaf Abraham Piper gouacher
Gustaf Abraham Piper gouacher
Gustaf Abraham Piper gouacher
Gustaf Abraham Piper gouacher
Gustaf Abraham Piper gouacher
Gustaf Abraham Piper gouacher
Gustaf Abraham Piper gouacher
Gustaf Abraham Piper gouacher

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GUSTAF ABRAHAM PIPER (1692-1761): (2) Scener ur nya testamentet, gouacher på pergament 4 st, ett par signerade och daterade G.A. Piper pinxit Gräntzö in Julio 1727, ca 24,518 cm, ett par ca 14x21 cm, varav en signerad och daterad G.A. Piper.. 1738

Fläckar

724127

2020-01-22