Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, rokokostil, slutet av 1900-talet, 5 ljusarmar samt invändigt med 3 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med wachtelprismor, spira i mitten samt stamglas upptill, brickmärkt Titanus Aktiebolag 1992 samt etikettmärkt "Svensk Design Äkta mässing", höjd exklusive kedja ca 50, ink kedja och kåpa ca 80, diamater 38 cm

Fungerar vid inskrivningstillfället, smärre slitage, saknas 1 marguerit, medföljer 1 extraprisma samt ett stycke mässingstråd

724173

2020-01-20