Jacob Ängman bestick silver Rosenholm

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, bestick, silver, 36 dlr, "Rosenholm", GAB, 1960-tal, bestående av: 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, total vikt ex knivar med rostfritt blad ca 975 gram, 3 etuier medföljer

Skador: Bruksslitage, repor förekommer

724263

2020-01-20