Bägare 1700-tal Sala

Bägare 1700-tal Sala
Bägare 1700-tal Sala
Bägare 1700-tal Sala
Bägare 1700-tal Sala
Bägare 1700-tal Sala
Bägare 1700-tal Sala
Bägare 1700-tal Sala
Bägare 1700-tal Sala

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, silver, Hans George Granroth (1756-1790), Sala, 1780, svisselerad rocailledekor, delvis förgylld, höjd ca 20 cm, vikt 391 g

Slitage,

724508

2020-01-21