Joan Miró

Joan Miró
Joan Miró

Klubbat för:

24 000 SEK

Schätzwert

20 000 SEK

Beschreibung

JOAN MIRO (1893-1983): "Hommage à Strindberg", färglitografi, 1976, signerad och numrerad Miró 37/100. Tryckt av La Poligrafa, Barcelona. Editerad av Galerie Börjeson, Malmö, bildyta ca 74,5x54,5 cm, LITTERATUR: Mourlot 1104

Zustandsbeschreibung

724532

2020-01-23