Per Hasselberg
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PER HASSELBERG, efter, "Grodan", skulptur, parian, signerad P. Hasselberg och daterad 1912, bredd 33 cm, djup 27,5 cm, höjd 37 cm.
Sedvanligt ytslitage, tillverkningsdefekter i form av mindre bränningssprickor.
724641
2020-01-30