Sparbössa Stockholms Sparbank

Sparbössa Stockholms Sparbank
Sparbössa Stockholms Sparbank
Sparbössa Stockholms Sparbank
Sparbössa Stockholms Sparbank
Sparbössa Stockholms Sparbank
Sparbössa Stockholms Sparbank
Sparbössa Stockholms Sparbank
Sparbössa Stockholms Sparbank

Klubbat för:

4 800 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

SPARBÖSSA, omkring 1900, Stockholms Sparbank, Stockholm, litograferad plåt, otydligt märkt "No1908" samt "Sparat öre blir krona", höjd 12, 12x12 cm, nyckel finns

Zustandsbeschreibung

Omfattande slitage och krakeleringar, nyckel finns, lås med lagning

724657

2020-01-21