Tennfat 4 st
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BALTZAR ROKUS (Arboga 1743-1788), ett par, tenn, stämplade 1751, diameter ca 22 cm, samt två tennfat 1700-tal, med oklar identifiering medföljer, diam 20-22 cm.
Slitage, bruksslitage, lagningar.
724674
2020-01-21