Golvlampa 1900-talets första hälft
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 200 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft, svarvad stomme, 2 st ljuspunkter, märkt med silverplakett "Knut Barrtels på 40-årsdagen, höjd ca 186 cm
proveniens, Birger Karl Knut Barrtels, fodd 12 Jan. 1883 i Norrköping, Grosshandlare av firman Henning Lundgren & Co
Ej funktiontestad
724718
2020-01-29