Golvlampa 1900-talets första hälft

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft, svarvad stomme, 2 st ljuspunkter, märkt med silverplakett "Knut Barrtels på 40-årsdagen, höjd ca 186 cm

proveniens, Birger Karl Knut Barrtels, fodd 12 Jan. 1883 i Norrköping, Grosshandlare av firman Henning Lundgren & Co

Ej funktiontestad

724718

2020-01-29