Ingeborg Lundin Ariel-vas 1965

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

INGEBORG LUNDIN (1921-1992), vas, Ariel, glas, kvadratisk form med rundade hörn, dekor av luftbubblor i geometrisk form mot rödbrunt underfång, signerad ORREFORS Ariel Nr 576 O (= 1965) Ingeborg Lundin, höjd ca 15,5, 11,5 x 11,5 cm

Smärre bruksspår / repor undertill

724853

2020-01-22