Ingeborg Lundin Ariel-vas 1965
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
INGEBORG LUNDIN (1921-1992), vas, Ariel, glas, kvadratisk form med rundade hörn, dekor av luftbubblor i geometrisk form mot rödbrunt underfång, signerad ORREFORS Ariel Nr 576 O (= 1965) Ingeborg Lundin, höjd ca 15,5, 11,5 x 11,5 cm
Smärre bruksspår / repor undertill
724853
2020-01-22