Soppslevar silver 1800-tal

Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal
Soppslevar silver 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOPPSLEVAR, silver, svarvade trähantag, Nils Wendelius Uppsala 1830, Lars Petter Wallerstedt Nyköping 1828, Pehr Blommert Gävle 1827, längd ca 38-43 cm

Slitage, skador, gravyrer

724895

2020-01-25