Rörstrand Grön Anna servis
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 800 SEK
RÖRSTRAND, "Grön Anna", matservis, 60 dlr, bestående av: 6 mattallrikar (diam 24 cm), 3 förrättstallrikar, 7 assietter, 15 djupa tallrikar, 1 uppläggningsfat (ca 29 cm), 1 smörsmältare, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, 5 äggkoppar, 14 kaffekoppar med fat, 6 tekoppar med fat
Slitage, enstaka delar med nagg, smörsmältaren med genomgående spricka, nyansskillnad på tryck förekommer, genomgående sprickor och nagg förekommer
725015
2020-01-22