Rörstrand Grön Anna servis

Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis
Rörstrand Grön Anna servis

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 800 SEK

RÖRSTRAND, "Grön Anna", matservis, 60 dlr, bestående av: 6 mattallrikar (diam 24 cm), 3 förrättstallrikar, 7 assietter, 15 djupa tallrikar, 1 uppläggningsfat (ca 29 cm), 1 smörsmältare, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, 5 äggkoppar, 14 kaffekoppar med fat, 6 tekoppar med fat

Slitage, enstaka delar med nagg, smörsmältaren med genomgående spricka, nyansskillnad på tryck förekommer, genomgående sprickor och nagg förekommer

725015

2020-01-22