Matgruppp i jugendstil 6 stolar samt 1 bord

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MATGRUPP, 7 dlr, jugendstil, 1900-talets slut, mahogny, bestående av1 matbord med en iläggsskiva, 6 stolar, sitsar klädda i brunt läder, mått på bord ca 150x100 samt 1 iläggsskiva á 45, sitthöjd på stolar ca 45 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage i form av mindre fläckar kring bordsyta samt mindre märken kring bord och stolar

725087

2020-01-22