Klaffbord
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KLAFFBORD, 1900-talets första hälft, förgyllt beslag i nyrenässans, bemålat, sarg med låda, höjd ca 77, 49x70, vardera klaff 26 cm, total längd med uppfääda klaffar ca 121 cmca
Senare bemålat, senare äldre beslag
725255
2020-01-22