Klaffbord

Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KLAFFBORD, 1900-talets första hälft, förgyllt beslag i nyrenässans, bemålat, sarg med låda, höjd ca 77, 49x70, vardera klaff 26 cm, total längd med uppfääda klaffar ca 121 cmca

Senare bemålat, senare äldre beslag

725255

2020-01-22